Rock Diaries
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Rock Diaries

Rock'N Roll

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Emre Aydın'la

YazarMesaj
FaLLen00
RockeR
RockeR
FaLLen00

İfAdem : Emre Aydın'la F2a49e77adcbd8486691fb6efd0c4aac
Ruh Halim : Emre Aydın'la Cesur10

Emre Aydın'la Empty
MesajKonu: Emre Aydın'la   Emre Aydın'la Icon_minitimePerş. 7 Ağus. - 12:31:58

AYRILIK SONRASI DİNLEMESİ SAKINCALI BİR ALBÜM

-biz seni 6, cadde ile tanıdık daha öncesinde neler yapıyodun?

-müzikle uğraşıyordum yine çeşitli gruplarla çalıştım.kablolu yayın uyapan bir kanalınkuşak programında bir sene kadar çalıştım onun dışında izmirde okuduğum için yılın büyük zamanını izmirde geçiriyordum 6. cadde nin kuruluşu garipti okuldan arkadaşlarla çalıyorduk yarışmanın ilanları geçti elimize "katılalım" dedik böylece aslında varolmayan bir 6. cadde kuruldu ismi de zor bulduko zamanlar 4-5 kişiydik sonra onurla ikimiz kaldık yarışmada birinci olunca albümünde yolu açıldı ama plak şirketinin kapanması 6. caddenin de sonu oldu

-profosyonel olarak müzikle uğraşmayı ve bir solo albüm yapmayı düşünüyor muydun?

-düşünüyordum ama sadece hayaldi bu sonuşta izmir de olanaklar kısıtlı en fazlası bir barda çalarsın ya da iyi bir grubun alt grubu olarak sahneye çıkarsın

-internette belki bir gün özlersin rekor kırdı 250 binden fazla kişi indirdi şarkıyı
şarkının bu kadar ilgi görmesi şaşırttı mı seni?

-sanatla ilgili bişey ürettğin zaman o esere ne kadar talep olur diye düşünemiyor insan evet yaptığım işi iyi olduğuna inandığım için sunuyorum kendiniz işin içindeyseniz objectif olamıyorsunuz yeterince belik bir gün özlersine bu kadar talep beklemiyordum ben bu albümün özeti olarak sunduk o şarkıyı "bu albüm böyle bir albüm" demenin en iyi yoluydu insanlara 'belki bir gün özlersin'i dinletmek

-çıkış şarkısı olarak neden aynı şarkıyı seçmediniz?

-bu pek tercih ettiğimz bişey değildi yani internete bir şarkı verdik beğenildi ve hemen onun üstünden tanıtım yapalım gibi bir tuıtum içine girmek istemedik bunu yapanları eleştirmiyorum o da bir yoldur biz kendi yolumuzdan sapmak istemedik şarkının kendisi de zaten benim dinleyici olarak baktığımda çok ayrı tuttuğum çıkış şarkısı olbileceğine inandığım bir şarkı değil sadece albümün özetiydi

-müzisyenliğin dışında bir de edebiyetçı yönün var peki şiir kitabını da okuyabilecek miyiz?

-kış aylarında gerçekleştirmeyi düşünüyorum böyle birşeyi ama dile getirmekten de korkuyorum çünkü ne zmn ne olcağı belli değil sonuçta tüm bunlar bir süreçten geçecek hayat bulan işler baskısı kapak çalışması gibi..bir noktada aksilik çıktı mı ya da bir değişiklik oldu mu her şeyi etkiliyor o yüzden net tarih veremiyorum ama umarım kış aylarında kitabımda piyasaya çıkacak

-şarkı sözlerinin hepsinde bariz bir şekilde acı var büyük bir aşk acısı yalnızlık var yoğun bir sevgi özlem var gerçek haytta da bu kadar yoğun mu yaşıyorsun duygularını?

-evet malesef öyle yaşıyorum çok iyi bir şey değil daha çok insanın kendisini yıpratıyor hayatımda ne varsa bırakıp o konuyla ilgileniyorum ama şimdiye kadar bir faydasını görmedim bunun!

-günün birinde çok güzel mutlu bir aşk yaşarsan o sevdiğimiz şarkılarından daha farklı şeyler mi yazarsın?

-ben ne kadar doğru bir yol izledim bilmiyorum ama konsept albüm yapmaya çalıştım albümü dinlerken sözleri takip edenler daha iyi anlar;yalnızlık temalı bir albüm adı da "Afili Yalnızlık" hemen hemen her şarkıda geçiyor yalnızlık kelimesi alt başlıklar var cover olarak seçtiğimiz 'hareket vakti' de o konseptin içinde alt başlıklar "gitmek" , "kalmak" gibi... 'git' diye bir şarkı var; 6. caddenin albümünde de vardı onun devamı olan bir şarkı var,dikkatli dinleyiciler bunu anlıyacaklar şarkıların içinde birbirlerine atıflar var albüm 'ölsem' diye başlıyor,"hani oyunun en güzel yerinde zil çalardı" cümlesiyle bitiyor bir öykü gibi mutlu bir aşk yaşarsam o zaman da mutlu bir albüm yaparım belki! dinleyici olarak baktığımda;bir albümün bir duruşu varsadaha çok hoşuma gidiyor mesela ben Plecebo çok severim, albümlerinden birini dinlediğim zaman bilirim ki, ben o albümün ruh haline gireceğim ya da Björk dinlerken,oradaki ruh haline...

-herkesin diline takılan bir laf var:"yasal acılar"...yasal olmayan acı var mıdır sence?

-ben neden bu sözün bu kadar dikkat çektiğini anlamadım ama çok kişi sordu hatta kızıyorlar "yasal acı diye laf mı olur?" diye... ben oarda "olağan acılar" demek yerine yasal demeyi tercih ettim kızların özellikle dikkatini çekti

-bu yaz bir festivale katıldın vega ve maNga'yla Türkiye'yi gezdin. ilerde bir gün, seçme şansın olursa, yerli ya da yabancı kiminle sahneye çıkmak isterdin?

-Vega'yı ayrı tutuyorum;onlarla sahneye çıkmayı hep isterim maNga da öyle özel biri yok galiba öyle "şununla sahneye çıksam" diye hayal kurduğum.

(alıntıdır)

Emre Aydın'la
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Afili Emre