Rock Diaries
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Rock Diaries

Rock'N Roll

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Emre Aydın

YazarMesaj
FaLLen00
RockeR
RockeR
FaLLen00

İfAdem : Emre Aydın F2a49e77adcbd8486691fb6efd0c4aac
Ruh Halim : Emre Aydın Cesur10

Emre Aydın Empty
MesajKonu: Emre Aydın   Emre Aydın Icon_minitimePerş. 7 Ağus. - 12:28:04

Emre Aydın kimdir ne iş yapar biraz bahsedermisin ?

2 Şubat 81 Isparta doğumluyum,Antalyalıyım,9 Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü Öğrencisiyim..Meşhur Yarışmada birincilik kazanan 6.Cadde`nin vokaliyim..Vokaliydim daha doğrusu.

- Şimdi? 6.Cadde dağıldı?

Onur profesyonel olarak devam etmek istemiyor.Müzik yapmak istemiyor daha dorusu.Dolayısıyla da yakın zamanda çıkacak albüm "emre aydın" adıyla yayımlanacak.Yalnız her ne kadar yapmak istemese de bu albüm de de dünya kadar çaldı Onur.Çok emeği var,o Yüzden "dağıldık" da diyemiyorum.Aynı ekip bir albüm daha yaptı ve bu albüm "emre aydın" diye çıkıyor.İşin özeti bu.

- Demek ki artık "Emre Aydın" olarak çıkıyorsun. Peki 6.Cadde'den farkı nedir Emre Aydın'ın?

Daha melankolik ve biraz daha sinirli bir albüm oldu ilk albüme göre.Bu iki kavram birbiriyle çelişiyor gibi gözükse de ne demek istediğim albüm çıkınca daha net anlaşılacak.Müzikal yapı da farklı.Yeni albüm bir "tema" albümü.

- Albümde cover varmı?

"Hareket Vakti" var.Barlas Erinç şarkısı.Daha önce Umay Umay da yorumlamıştı.

- 6.Cadde'deki cover Sabuha. Biçok kişi tarafından beğenilen bi çok kişi tarafından eleştirilen. Şimdi sabuha'yı görsen ne yapardın?

Sabuha erkek ismi.Zaten şarkının orjinal adı "Toprağın Oğlu Sabuha".O yüzden pek bir şey diyemem.

- Elediğiniz Manga bu kadar ilgi görürken neden siz yeterince ilgi görmediniz?

Manga güzel grup ve gelişim süreçlerini yakından takip edebilmiş biri olarak şunu söyelebilirim ki su an bulundukları yeri hakediyolar.Bize gelince,güzel günlerdi Aslında çok fazla bir şey söylemek istemiyorum bu konuda çünkü çok müsait yanlış anlaşılmaya.

- peki öyle olsun
- Yine yeni albümle ilgili bir soru, beklentilerini merak ediyoruz. Daha albüm çıkmadan ve 6.Cadde'de dağılmış bi grup. Tek başına çıkıyorsun bir çok insan seni tanımayacak. Tüm bunlara rağmen kendine güvendiğini biliyoruz peki Hedef nedir ?

Albümüm şu kadar satsın veya şu kadar meşhur olayım gibi hesaplarım hiç olmadı.İyi iş çıkarmaya çalışıyorum.Neticede şöhret ve tiraj gibi kavramlar iyi işin peşinden gelir diye düşünüyorum.Kaldı ki ikisi de geçici vaziyetler.Bugün var yarın yok.Müzik yaptığım için aç kalmamayı,cezalandırılmamayı filan da istiyorum tabi diğer taraftan.

- Bugun sana forumlarda "helal yürü koçum git süper olmuş" diyenler, yarın albüm satınca nasıl yaklaşacak?

"Piyasa oldu" falan derler heralde.Bilmiyorum ben ya hastalıklı bir durum.Hem daha çok insana ulaşsın diye uğraşıp hem de aynı amaç için medya araçlarının kullanıldığını görence tiksinen bir sürü insan var.Ya da işte tanınırlık seviyesi arttıkça (işin içine medya girmese dahi) soğuyan insanlar.Her kafadan farklı bir ses çıkıyor ve kafa sayısı da fazla.Ben daha çok kendi bildiğimi okumakla meşgulüm Yoksa işin içinden çıkamam zaten.

-Allah kolaylık versin
- Sitedekiler'den bir mesaj var. Onu çok seviyoruz diyorlar ve Albümün çıkış tarihini merak ediyorlar.

Saolsunlar.Onlar olmasa bu iş nasıl çekilirdi bilmiyorum zaten.Albüme az kaldı,bir ay içinde çıkar diye tahmin ediyorum ben.

Merakla bekliyoruz.Roportaj için teşekkür ederim..

Ben teşekkkür ederim(alıntıdır)

Emre Aydın
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-